Descriere
Ochelarii de protecție Pyramex Cappture Over-The-Glass sunt proiectați pentru a se potrivi peste ochelarii dvs. de vedere. Dispunând de tâmple care se extind de la bara sprâncenelor, acești ochelari de protecție OTG dielectrici oferă posibilitatea de a vă personaliza ajustarea pentru un nivel de confort perfect. Garnitura de cauciuc împiedică praful și resturile să intervină în timp ce lucrați.
Caracteristici:
- Garnitură din cauciuc
- Curea de tâmplă
- Lentile anticeață H2MAX
- Dielectrice - nu conțin părți metalice
- Se potrivesc peste ramele dvs. cu prescripție medicală
- Tâmplele se extind de la bara sprâncenelor pentru a evita interferența cu tâmplele ramei cu prescripție medicală
ACOPERIRE ANTICEAȚĂ H2MAX:
Tehnologia inovatoare din spatele H2MAXcreează un strat anticearcăn performant, superior, care este suficient de durabil pentru a rezista la curățări repetate fără a-și pierde aderența. Nu numai că acest tratament premium asigură o claritate maximă în cele mai extreme condiții de temperatură și umiditate, dar adaugă, de asemenea, un strat lentilei care este rezistent la abraziune și substanțe chimice. Învelișul anticearcăn H2MAX este fabricat din componente nepericuloase pentru mediu. Acoperirea rezistă la zgârieturi de la lâna de oțel cu o greutate de până la 100 g. H2MAX trece standardele ANSI Z87.1, standardele CE pentru N și K și certificarea canadiană CAN/CSA Z94.3.
Produsele H2MAX pot fi curățate cu Safety Glasses USA Lens Cleaning Towelettes. Nu utilizați compuși de curățare abrazivi, solvenți, amoniac sau detergenți alcalini.
Conformitate:
ANSI Z87.1-2015
CAN/CSA Z94.3
